Frézování a vložkování komínů

Nemá Váš komín dostatečný tah, netěsní nebo potřebujete připojit spotřebič o vyšším výkonu? Jedním z možných řešení je cenově dostupné frézování a následné vložkování Vašeho komínu a to bez nutnosti bourání komínového zdiva.

Komíny frézujeme a vložkujeme převážně v obci Dětřichov, Břidličná, Rýmařov, Malá Morávka, Ryžoviště, Malá Štáhle, Velká Štáhle, Horní Město, Tvrtkov, Lomnice, Moravský Beroun, Budišov nad Budišovkou, Dvorce, Křišťanovice, Bílčice, Leskovec nad Moravicí, Norberčany, Stará Libavá, Horní Loděnice, Domašov nad Bystřicí, Jívová, Šternberk, Velká Bystřice, Uničov, Dlouhá Loučka, Paseka, Hnojice, Lužice, Želechovice, Babice, Mladějovice, Náklo, Horka nad Moravou, Olomouc, Litovel.  

Proč frézovat komín?

Frézováním dosáhneme dostatečné šířky průduchu pro komínovou vložku. Frézují se komíny silně zanesené dehtem (komínový průduch se frézováním vyčistí a zbaví nánosu dehtu) a případně i komíny, které mají vnitřní průměr pro vložku příliš malý. Je ovšem třeba vložku do komína zasunout. Frézování může být doporučeno i kvůli zlepšení tahu příliš nízkého komína. V každém případě je frézování komína zásadně levnější než jeho bourání a výstavba nového. Jeden komínový průduch přitom lze vyfrézovat a vyvložkovat za 1 den. 

Proč vložkovat komín?

Je-li komín z jakéhokoliv důvodu poškozen, je třeba přistoupit k jeho revizi a následné rekonstrukci či přestavbě. Ve většině případů není třeba zcela nového komínu, postačí efektivní obnova, která však dokáže novým komínům svými vlastnostmi konkurovat. Takovým zásahem do nefungujícího či nedostačujícího komínového systému je vložkování. Procesem vyvložkování se vnější vrstva komínu nemění. Jde o zvětšení vnitřního prostoru aniž by se komín musel zbourat. Metoda vložkování, které předchází frézování komínu, je finančně méně náročná než přestavba celého systému.

Frézování komínu živě

Specializuji se na frézování komínů. Kontaktujte mě ještě dnes.

Časté otázky & odpovědi

Budu muset celý komín bourat?

Komínová fréza pracuje uvnitř komína a odebírá materiál, který tvoří komín zevnitř. Speciální řetízky otloukají vnitřní část komínu a tím se zvětšuje vnitřní prostor, aniž by bylo potřeba komín bourat.

Kdo uklidí nepořádek v bytě?

Jelikož všechny otvory do komína řádně překryjeme, vytvořený prah se do bytu nedostane. Zůstane uvnitř komína, kdy jej následně vybereme nebo odsajeme.

Nerozbije mi fréza komín?

Fréza je konstruovaná na odběr pouze malé vrstvy vnitřní části komínu, proto Vám komín neporuší.

Stačí mi vyfrézovat komín a můžu začít topit?

Většinou frézujeme starší komíny. Jednotlivé spráry komínu se rozšíří a spaliny mohou přes vnější obal prosakovat, proto z bezpečnostních důvodů přistupujeme k vložkování komínu. 

Jak vypadá komínová vložka?

© 2011 Kominictví Aleš Gardoň, Dětřichov nad Bystřicí 17. tel. 734498699 | epartak.cz
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!